Volkswagen Golf leasen

Vergelijk 211 Volkswagen Golf auto's voor financial lease, vanaf € 115 per maand.

Tekst bijgewerkt op · Prijzen bijgewerkt op

211 resultaten

Volkswagen Golf in cijfers

Alles over dít model, live berekend uit onze voorraad en de RDW-data.

211op voorraad
€8.450vraagprijs vanaf
€115lease vanaf p/m
2020mediaan bouwjaar
99.830 kmmediaan tellerstand
66%schone APK-historie
Generaties in voorraad
GeneratieJarenVoorraadLease vanafPrijsrangeMediaan jaar
Golf 8 2020–heden 129 €129 p/m €8.750 – €66.950 2022
Golf 7 2012–2019 64 €115 p/m €8.495 – €34.995 2017
Golf 6 2008–2011 8 €125 p/m €8.450 – €29.999 2010
Golf 5 2004–2007 2 €133 p/m €8.999 – €15.950 2006
Golf 4 1998–2003 4 €147 p/m €9.940 – €34.950 2000
Golf 3 1992–1997 1 €147 p/m €9.940 – €9.940 1997
Golf 2 1984–1991 3 €219 p/m €14.950 – €29.950 1987

Generaties zijn ingedeeld op de datum van eerste toelating uit het kentekenregister; het bouwjaarfilter in het aanbod gebruikt het bouwjaar. Daardoor kunnen die aantallen iets verschillen.

Motoren in voorraad
MotorVermogenBrandstofVoorraadLease vanafNetto bijtelling vanaf
1,5 150 pk (110 kW) Benzine 32 €166 p/m €217 p/m
1,0 110 pk (81 kW) Benzine 21 €115 p/m €174 p/m
1,5 131 pk (96 kW) Benzine 17 €174 p/m €189 p/m
1,0 116 pk (85 kW) Benzine 10 €133 p/m €159 p/m
2,0 245 pk (180 kW) Benzine 8 €312 p/m €309 p/m
1,5 162 pk (119 kW) Benzine 8 €242 p/m €253 p/m
Brandstof
Benzine 89%
Hybride 8%
Diesel 3%
Transmissie
Automaat 68%
Handgeschakeld 32%
Carrosserie
Hatchback 70%
Stationwagon 24%
Cabriolet 4%
MPV 2%
Betrouwbaarheid volgens de RDW-keuringsdata
66% schone APK‑historievan 172 auto's met keuringsdata
Meest gemelde APK-punten
  • Band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mm14×
  • Band onvoldoende profiel13×
  • Bandenspanning niet op juiste waarde13×
  • Schokdemper aanwezig die lekkage vertoont9×
  • Dimlicht onjuist afgesteld8×

Op basis van geconstateerde gebreken bij eerdere APK-keuringen in het RDW-register. Frequentie, geen faalpercentage; gebreken worden bij de keuring verholpen.

Cijfers worden automatisch bijgewerkt bij elke update van het aanbod. Bekijk ook het volledige aanbod van alle modellen van Volkswagen.

Liever een vast all-in maandbedrag als particulier? Bekijk Volkswagen Golf private lease vanaf €569 per maand, inclusief onderhoud, verzekering en wegenbelasting.

Volkswagen Golf leasen met Autolease.nl

De Golf is al decennia de maatstaf in het C-segment, en dat zie je terug in ons aanbod: geen enkel model staat er zo ruim en zo gespreid bij. Van een betaalbare Golf 7 met wat kilometers tot een vrijwel nieuwe Golf 8 GTI, de spreiding loopt uiteen van rond de €8.000 tot boven de €60.000. De mediaan ligt rond de €20.000 met een mediaan bouwjaar 2020, dus het zwaartepunt van de voorraad is een moderne, achtste-generatie Golf. Het overzicht in cijfers hierboven toont de actuele aantallen per generatie, motor en prijsklasse; die bewegen mee met elke update van de voorraad.

Zet de Golf gerust naast de rest van het Volkswagen-aanbod: de compactere Polo eronder, de hogere T-Roc ernaast.

Wat kost een Volkswagen Golf leasen?

Bij de Golf zit het verschil tussen de leasevormen vooral in twee onderhoudsposten: de DSG-automaat en de distributie. Kies je een all-in vorm zoals private lease of operational lease, dan vallen die binnen je maandbedrag en is het de zorg van de leasemaatschappij. Bij financial lease staan ze in je eigen begroting, tegenover een lager maandbedrag en eigendom aan het eind. Wat elke vorm verder dekt, staat in de gids over leasevormen.

De goedkoopste Golf in de voorraad staat op €115 per maand. Dat laagste bedrag hoort bij een oudere Golf 7 over een langere looptijd met een beperkt aantal kilometers per jaar; een recente Golf 8 eTSI of een GTI zit daar ruim boven. Een Golf 7 over 60 maanden leaset dus heel anders dan een Golf 8 over 48; op de pagina van de auto zelf reken je je eigen combinatie door.

Welke generatie Golf past bij jou?

Omdat we via het kenteken de exacte datum eerste toelating kennen, delen we de voorraad zuiver in per generatie in plaats van op gevoel. Het merendeel is een Golf 8 (vanaf 2020), gevolgd door een flinke groep bewezen Golf 7 (2012–2019). Daarnaast staan er enkele oudere exemplaren, tot en met liefhebbers-Golfs uit de jaren 80 en 90.

De sprong van Golf 7 naar Golf 8 in 2020 was vooral een digitaliseringsslag: volledig digitale cockpit, aanraakbediening en de 48V-mild-hybrid (eTSI). Dat maakt de Golf 8 moderner, maar de vroege exemplaren (2020–2021) kampten met software-kinderziektes. De Golf 7, en dan met name de facelift vanaf eind 2016, staat juist bekend als een uitgerijpte, betrouwbare generatie (zie de betrouwbaarheidssectie hieronder).

GeneratieJarenWat kenmerkt 'mPast bij
Golf 82020–hedenDigitale cockpit, eTSI mild-hybrid, eHybrid PHEV; vroege software-kinderziektesPrivate/operational lease, wie het nieuwste wil
Golf 72012–2019Uitgerijpt en bewezen, scherp geprijsd; facelift (vanaf eind 2016) het sterkstFinancial/short lease, prijsbewust
Golf 6 en oudert/m 2011Instapprijs, maar hogere kilometrages en oudere techniekKorte, goedkope leasecontracten

Welke motor of uitvoering kies je?

Het gros van de Golf-voorraad rijdt op benzine, met de 1.0 TSI (rond 110–116 pk) als zuinige instapper en de 1.5 TSI/eTSI (130–150 pk) als de gulden middenweg. Daarboven staan de sportieve GTI en R, en aan de zuinige kant vind je de 1.4/1.5 eHybrid (plug-in) en de 2.0 TDI diesel voor de veelrijder. De 1.5 (e)TSI is voor de meeste leaserijders de logische keuze: genoeg vermogen, een reëel verbruik van ongeveer 5,5–6,5 l/100 km (praktijkcijfers Spritmonitor) en een breed aanbod.

Voor de bijtelling telt bij een benzine- of dieselauto de reguliere 22% (belastingjaar 2026) over de cataloguswaarde. De motortabel in het overzicht in cijfers hierboven toont per motorvariant een indicatieve bijtelling vanaf, berekend uit de RDW-cataloguswaarde. Een lichtere 1.0 TSI valt daardoor merkbaar lager uit dan een GTI of R. Kies je motor op je jaarkilometrage: veel snelweg en lange ritten pleiten voor de 2.0 TDI of een 1.5 eTSI, terwijl je voor overwegend stadsritten prima uit de voeten kunt met de 1.0 TSI.

Betrouwbaarheid van de Golf: wat zeggen de cijfers?

De cijfers hieronder komen uit de APK-historie in het RDW-register (open data): meldingen, geen faalpercentages, want een schone keuring laat geen spoor na. Van de Golfs in onze voorraad met keuringshistorie heeft ruwweg twee derde een volledig schone APK-historie. De punten die wél opduiken, zijn vrijwel allemaal normale slijtdelen: bandenprofiel en bandenspanning, een onjuist afgestelde koplamp en een enkele lekkende schokdemper. Dat zijn onderhoudsposten, geen constructiefouten. Openstaande terugroepacties komen in de voorraad nauwelijks voor (in de orde van één op de tweehonderd auto's).

Extern beeld bevestigt dat de aandrijflijn degelijk is, met enkele generatie-specifieke aandachtspunten. De TÜV Report 2026 laat de Golf 7 facelift onder het klassegemiddelde scoren op gebreken (circa 6,6% tegenover 10% voor de klasse), terwijl de jongere Golf 8 rond het klassegemiddelde uitkomt met, volgens dezelfde bron, wat vaker bevindingen aan het ABS/ESP-hydrauliekaggregaat. Bekende aandachtspunten: de droge-koppeling-DSG (DQ200) is in overwegend stadsverkeer gevoeliger voor slijtage, de vroege 1.4 TSI kan een oprekkende distributieketting hebben (metaalachtig ratelen bij koude start), en bij de vroege Golf 8 eTSI (2020–2021) speelden 48V-/start-stopklachten die met een software-update grotendeels zijn verholpen (ADAC/TÜV). Praktische tip: ververs de DSG-olie elke ~60.000 km, ook al noemt VW het een lifetime-vulling.

Voor je leasekeuze betekent dat: bij financial lease reserveer je zelf voor het DSG- en distributieonderhoud, bij een all-in vorm betaal je het via je maandbedrag vooruit.

Benzine, hybride of elektrisch: welke Golf?

De Golf is er als benzine, mild-hybrid, plug-in hybride en diesel. Volledig elektrisch heette hij e-Golf (2014-2020); die staat bij ons op een eigen pagina. In het huidige aanbod van Volkswagen vervult de ID.3 die rol. Wel heb je de keuze tussen benzine (verreweg het grootste deel van de voorraad), de 48V-mild-hybrid eTSI, de plug-in hybride eHybrid en de 2.0 TDI diesel. Voor de bijtelling maakt dat in 2026 weinig verschil: zowel benzine, mild-hybrid als plug-in vallen onder het reguliere tarief van 22%, want de verlaagde bijtelling geldt alleen voor volledig elektrische auto's. Dat geldt voor auto's met een eerste toelating vanaf 2017; bij een oudere auto is het 25%, en bij een auto ouder dan zestien jaar 35% van de dagwaarde.

De keuze draait dus vooral om gebruik en kosten. Rijd je veel korte ritten en kun je thuis laden, dan is de eHybrid interessant voor het elektrische bereik; maak je vooral lange snelwegkilometers, dan zijn de 1.5 eTSI of de 2.0 TDI zuiniger en rustiger. Houd bij de plug-in hybride rekening met een grilliger restwaardeverloop dan bij de brede, makkelijk verkoopbare 1.5 TSI.

Handgeschakeld of automaat

Het merendeel van de Golf-voorraad is een automaat (DSG); handgeschakeld is in de minderheid en concentreert zich bij de eenvoudiger uitgeruste en oudere uitvoeringen. Een DSG rijdt comfortabeler en is doorgaans beter doorverkoopbaar, wat gunstig is voor de restwaarde en dus indirect voor je leasetarief. Het aandachtspunt zit in het type: de droge-koppeling-DQ200 (bij de lichtere motoren) is gevoeliger dan de natte-koppeling-DQ381 bij de sterkere uitvoeringen. Wie veel in de stad rijdt en zekerheid wil, kiest bewust voor een handbak of voor een uitvoering met de natte DSG.

Wat doet de restwaarde van een Golf in 48 maanden?

Een eigen meting van de restwaarde per generatie hebben we niet; hieronder staat wat externe bronnen zeggen, met bron erbij. De Golf staat bekend als een waardevaste occasion: marktdata wijzen op een gemiddelde afschrijving in de orde van 8–9% per jaar, iets boven het marktgemiddelde, waarbij de brede benzine-uitvoeringen hun waarde het best vasthouden en de generatiewissel 7→8 in 2020 de occasionprijzen tijdelijk drukte; een eigen meting hebben wij daar niet voor.

Voor je leasevorm is dit bepalend. Bij een all-in vorm ligt dat risico bij de leasemaatschappij. Bij financial lease telt de verwachte restwaarde juist wél mee: een waardevaste 1.5 TSI is dan aantrekkelijker dan een niche-uitvoering.

Voor wie is de Golf de juiste leasekeuze?

De Golf is de veilige keuze wanneer je één auto voor alles zoekt: ruim genoeg voor een gezin (zeker als Variant), compact genoeg voor de stad en zuinig genoeg voor de forens. Voor de zakelijke rijder en ZZP'er is de combinatie van lage bijtelling-grondslag bij de instapmotoren, goede restwaarde en breed onderhoudsnetwerk aantrekkelijk. Zoek je juist één vast bedrag inclusief onderhoud, kijk dan bij het private-leaseaanbod; deze pagina gaat over de zakelijke kant, waarbij je zelf eigenaar wordt. Twijfel je tussen modellen? Vergelijk de Golf zijwaarts met de Polo (een maat kleiner) of de T-Roc (hoger op de weg).

Praktische punten bij een Golf-leaseaanvraag

De Golf staat bij ons in de voorraad, dus je wacht geen fabriekslevertijd af. Vraag bij een concrete auto de onderhoudshistorie op en let bij de DSG en de distributie op of het interval is gehaald; dat bepaalt bij deze auto je kosten voor de komende jaren. Welke toets en papieren bij jouw leasevorm horen, staat in de gids over leasevormen.

Veelgestelde vragen over Volkswagen Golf leasen

In onze voorraad starten de leaseprijzen rond de €115 per maand voor een oudere Golf 7 over een lange looptijd met weinig kilometers. Een recente Golf 8 of een GTI ligt daar duidelijk boven. Looptijd, aanbetaling en slottermijn schuiven dat bedrag verder op.

Het merendeel is een Golf 8 (vanaf 2020) of Golf 7 (2012–2019); daarnaast staan er enkele oudere exemplaren. De actuele aantallen per generatie zie je in het overzicht in cijfers hierboven.

Ja. Ruwweg twee derde van onze Golfs met keuringshistorie heeft een schone APK-historie, en de gemelde punten zijn vooral slijtdelen (banden, verlichting). De aandrijflijn geldt als degelijk; let bij oudere exemplaren op DSG- en (vroege 1.4 TSI) distributiekettingonderhoud (bron: TÜV Report 2026 / ADAC).

Voor de benzine-, hybride- en dieselversies geldt het reguliere tarief van 22% over de cataloguswaarde, met de afwijkingen voor oudere auto's die hierboven bij de aandrijflijnen staan. Voor de volledig elektrische e-Golf geldt wél een verlaagd tarief; die staat bij ons als apart model.

De meeste Golfs zijn automaat (DSG), wat comfortabeler en beter doorverkoopbaar is. Wil je een handbak, dan vind je die vooral bij eenvoudiger uitgeruste en oudere uitvoeringen.

Bij een all-in vorm wel, inclusief het DSG- en distributieonderhoud waar deze auto om vraagt. Bij financial lease regel en betaal je dat zelf.