Subaru Forester leasen

Tekst bijgewerkt op · Prijzen bijgewerkt op

10 resultaten

Subaru Forester in cijfers

Bron: onze voorraad en de RDW. Zo rekenen we

10op voorraad
€9.500vraagprijs vanaf
€140lease vanaf p/m
2014mediaan bouwjaar
197.320 kmmediaan tellerstand
0%schone APK-historie
Generaties in voorraad
GeneratieJarenVoorraadLease vanafPrijsrangeMediaan jaar
Forester SG 2002–2007 1 €165 p/m €11.250 – €11.250 2005
Forester SH 2008–2012 2 €140 p/m €9.500 – €11.900 2010
Forester SJ 2013–2018 6 €175 p/m €11.995 – €25.990 2015
Forester SL 2025–heden 1 €781 p/m €69.990 – €69.990 2025

Hoe we generaties indelen

Motoren in voorraad
MotorVermogenBrandstofVoorraadLease vanafNetto bijtelling vanaf
2,0 150 pk (110 kW) Benzine 5 €175 p/m €240 p/m
2,0 150 pk (110 kW) Benzine 2 €140 p/m €259 p/m
2,0 241 pk (177 kW) Benzine 1 €261 p/m €335 p/m
2,5 211 pk (155 kW) Benzine 1 €165 p/m —
2,0 136 pk (100 kW) Benzine 1 €781 p/m —
Brandstof
Benzine 100%
Transmissie
Automaat 80%
Handgeschakeld 20%
Carrosserie
SUV 90%
Stationwagon 10%
Betrouwbaarheid volgens de RDW-keuringsdata
0% schone APK‑historievan 9 auto's met keuringsdata
Meest gemelde APK-punten
  • Bandenspanning niet op juiste waarde6×
  • Dimlicht onjuist afgesteld4×
  • Slijtage/beschadiging wiellager hoorbaar of voelbaar3×
  • Draaipunt onafhankelijke wielophanging te veel speling2×
  • Mechanische delen van het remsysteem vertonen slijtage2×

Hoe we de APK-historie meten

alle modellen van Subaru

Subaru Forester leasen met Autolease.nl

De Forester is de tegendraadse keuze in het SUV-segment: standaard vierwielaandrijving, een laag geplaatste boxermotor en een reputatie die op betrouwbaarheid is gebouwd in plaats van op design. Ons aanbod is compact maar breed gespreid: van een vroege occasion uit het midden van de jaren 2000 tot een gloednieuw exemplaar van de nieuwste generatie, met prijzen van rond de €9.000 tot rond de €70.000 en een mediaan rond de €15.000. Het zwaartepunt ligt bij bewezen occasions met stevige kilometrages. De actuele aantallen en prijzen staan in het overzicht in cijfers hierboven; die cijfers bewegen mee met de voorraad.

Eerst breder kijken? Op de merkpagina staan alle Subaru-modellen naast elkaar.

Wat kost een Subaru Forester leasen?

De leaseprijzen voor een Forester beginnen in onze voorraad rond de €140 per maand, voor een oudere generatie over een langere looptijd met een beperkt jaarkilometrage; de nieuwste generatie zit daar een veelvoud boven. Een leasebedrag bestaat uit afschrijving (het grootste deel), rente, en afhankelijk van de leasevorm ook wegenbelasting, verzekering, onderhoud en banden.

Bij private lease en operational lease betaal je een all-in maandbedrag waarin onderhoud, reparatie en verzekering zitten. Juist bij de oudere, goedkopere Foresters is financial lease vaak de logische route voor ondernemers, omdat de afschrijving grotendeels achter de rug is.

Welke generatie Forester past bij jou?

Subaru bouwt de Forester sinds 1997 en zit inmiddels op de zesde generatie, bij kenners bekend onder de chassiscodes SF, SG, SH, SJ, SK en het nieuwste type SL, in Nederland leverbaar sinds 2025 (bron: Subaru Nederland). Elke generatie hield vast aan hetzelfde recept: boxermotor, symmetrische vierwielaandrijving en veel bodemvrijheid. De grote omslagen zaten in 2013 (SJ: Lineartronic CVT-automaat en X-Mode terreinprogramma) en 2019 (SK: Subaru Global Platform, in Europa vrijwel volledig als e-Boxer hybride geleverd) (bron: Wikipedia).

GeneratieJarenWat kenmerkt 'mPast bij
Forester SL2025–hedenZesde generatie, 2.0 e-Boxer mild-hybride, nieuwste rijhulpsystemenPrivate/operational lease, wie nieuw wil rijden
Forester SK2019–2024Subaru Global Platform, e-Boxer hybride, EyeSight standaardPrivate/operational lease, jonge occasion
Forester SJ2013–2018Eerste met Lineartronic CVT en X-Mode, ruim en overzichtelijkFinancial lease, prijsbewuste trekker
Forester SH2008–2012Overstap naar echt SUV-formaat, eenvoudige techniekKorte of goedkope leasecontracten
Forester SG2002–2007Nog half stationwagon, licht en overzichtelijk, XT-turbo als krachtpatserBudget-instap, liefhebbers

Welke motor of uitvoering kies je bij de Subaru Forester?

De hele Forester-voorraad rijdt op benzine, altijd met een boxermotor: de cilinders liggen plat tegenover elkaar, wat een laag zwaartepunt geeft. De kern van het aanbod is de atmosferische 2.0 met 150 pk, de nuchtere allrounder uit de SJ- en SK-jaren. Daarnaast duiken er snellere XT-turbovarianten op, en aan de nieuwe kant de 2.0 e-Boxer mild-hybride van de jongste generatie. Het overzicht in cijfers hierboven toont per motorvariant het actuele aanbod met een leaseprijs vanaf.

Rijd je de auto zakelijk én privé, dan geldt de reguliere bijtelling van 22% (belastingjaar 2026) over de cataloguswaarde; het verlaagde tarief is er alleen voor volledig elektrische auto's, en die versie bestaat niet van de Forester. Bij oudere generaties met een lage cataloguswaarde blijft de bijtelling daardoor beperkt, terwijl de nieuwe generatie met een nieuwprijs tegen de €70.000 (bron: Subaru Nederland, prijslijst 2025) fiscaal fors zwaarder tilt. De indicatie per motorvariant staat in het overzicht in cijfers.

MotorKarakterGeneratiesPast bij
2.0i (150 pk)Atmosferisch, rustig en voorspelbaarSJ/SKDagelijks gebruik, gematigd trekwerk
2.0i e-BoxerMild-hybride, CVT, zuiniger in de stadSK/SLNieuw of jong leasen, forens met caravan
XT-turbo (2.0/2.5)Veel vermogen, hoger verbruikSG/SJLiefhebbers, zwaar trekwerk

Betrouwbaarheid van de Forester: wat zeggen de cijfers?

De reputatie is niet gebaseerd op gevoel. Consumer Reports riep Subaru in zijn jaarrapport 2025 uit tot het betrouwbaarste automerk, en de Forester staat al twaalf jaar op rij in de Annual 10 Top Picks (bron: Consumer Reports via Subaru Media, 2025). Ook de Duitse keuringsinstantie TÜV zette de Forester eerder in de top van zijn leeftijdsklasse: tweede plaats in het TÜV-Report 2010, en het TÜV-Report 2013 noemde hem een geheimtip onder occasions, met weinig problemen aan stuurinrichting en assen (bron: TÜV-Report via Autosieger/NWZ).

Onze eigen RDW-cijfers passen in dat beeld, met een kanttekening: door de hoge leeftijden en kilometrages heeft het merendeel van de voorraad wel eens een APK-opmerking gekregen. Die gebreken zijn vrijwel allemaal slijt- en onderhoudsposten: bandenspanning, dimlichtafstelling, ruitenwissers en kentekenplaatverlichting. Het enige echt mechanische punt is hoorbare wiellagerslijtage, bekend bij vierwielaangedreven auto's met veel kilometers. Belangrijker: op de auto's in onze voorraad staat geen enkele openstaande terugroepactie (bron: RDW open data).

Voor je leasekeuze: bij private of operational lease zijn die slijtdelen het probleem van de leasemaatschappij. Kies je financial lease op een oudere Forester, reserveer dan een normaal onderhoudsbudget; grote structurele zwaktes kent dit model volgens de genoemde bronnen niet.

Subaru Forester: benzine, hybride of elektrisch

De keuze is overzichtelijk: benzine, of benzine met een elektrisch hulpje. Een volledig elektrische of plug-in versie bestaat niet, en de boxerdiesel uit de SH-jaren is in Nederland een zeldzaamheid. Sinds de SK-generatie levert Subaru de Forester in Europa als e-Boxer: een mild-hybride met een kleine elektromotor in de CVT-automaat, die helpt bij wegrijden en kort elektrisch aanrollen in de stad maar geen stekker of grote snelwegbesparing biedt (bron: Wikipedia).

Subaru Forester: handgeschakeld of automaat

Het merendeel van de voorraad is automaat; de actuele split staat in het overzicht in cijfers. De scheidslijn loopt grofweg langs de generaties: vanaf de SJ is de Lineartronic CVT de norm, daarvoor domineren handbakken en een klassieke viertraps automaat. Voor trekwerk en terrein is de CVT met X-Mode de prettigste combinatie, omdat hij zonder schokken en koppelingsslijtage aanzet. Een oudere Forester met handbak biedt eenvoudigere techniek en lagere onderhoudskosten, maar mist die terreinlogica.

Wat doet de restwaarde van de Subaru Forester in 48 maanden?

Een hard restwaardepercentage per generatie hebben we voor de Forester niet, dus we houden het richtinggevend. De combinatie van een kleine Nederlandse aanvoer, een trouwe kopersgroep (buitengebied, paardensport, caravantrekkers) en de genoemde betrouwbaarheidsreputatie houdt gebruikte Foresters gewild; dat exemplaren van bijna twintig jaar oud nog gewoon te leasen vallen, zegt genoeg over de gebruiksduur. Bij private lease ligt het restwaarderisico bij de leasemaatschappij; bij financial lease profiteer je zelf van een auto die zijn waarde vasthoudt, omdat jij aan het einde van het contract eigenaar bent.

Voor wie is de Forester de juiste leasekeuze?

De Forester is op zijn sterkst zodra het asfalt ophoudt. Standaard vierwielaandrijving, veel bodemvrijheid en een geremd trekgewicht dat afhankelijk van uitvoering tussen de 1.500 en 2.000 kg ligt (de e-Boxer trekt 1.870 kg) maken hem de logische keuze voor wie een caravan, paardentrailer of boot trekt of op een erf of buitenweg woont en werkt (bron: ANWB/Caravantrekker, Wikipedia). Zoek je vooral een hoge zit voor de stad, dan is de compactere Subaru XV de goedkopere en handzamere keuze binnen het merk.

Praktisch vertaald: de ZZP'er of agrarisch ondernemer die een onverwoestbare werkauto zoekt, zit goed met financial lease op een SJ. Wie nieuw wil rijden met maximale zekerheid, least de SL-generatie private of operational. Twijfel je welke vorm past? Doe de leasecheck, die routeert op basis van je gebruik naar de passende leasevorm.

Praktische punten bij een Forester-leaseaanvraag

De Foresters in ons aanbod zijn uit voorraad leverbaar: geen fabriekslevertijd, de auto die je kiest is de auto die je krijgt. Voor de aanvraag geldt de gebruikelijke acceptatietoets: bij private lease een BKR- en inkomenstoets, bij financial en operational lease een zakelijke toets. Op de goedkoopste, oudste Foresters is een kortere looptijd vaak de nette oplossing: de leasetermijn hoort te passen bij de resterende levensduur van de auto.

Veelgestelde vragen over Subaru Forester leasen

In onze voorraad beginnen de leaseprijzen rond de €140 per maand voor een oudere generatie over een lange looptijd met weinig kilometers. De nieuwste generatie ligt daar fors boven.

Ja, en dat is meetbaar: Consumer Reports riep Subaru in 2025 uit tot betrouwbaarste automerk en zette de Forester voor het twaalfde jaar op rij in zijn 10 Top Picks. Ook in eerdere TÜV-Reports scoorde het model in de top van zijn klasse; de APK-meldingen op onze voorraad zijn vrijwel allemaal slijtdelen.

Afhankelijk van generatie en uitvoering ligt het geremde trekgewicht tussen de 1.500 en 2.000 kg. De e-Boxer hybride mag 1.870 kg trekken, veel voor een hybride SUV (bron: ANWB/Caravantrekker).

Het reguliere tarief van 22% over de cataloguswaarde, want een volledig elektrische Forester bestaat niet. De indicatie per motorvariant staat in het overzicht in cijfers hierboven.

Ja. Symmetrische vierwielaandrijving is bij de Forester standaard op elke generatie en elke uitvoering, in combinatie met een boxermotor.