Sir Frank Williams: oprichter van het F1-team sterft op 79-jarige leeftijd
Sir Frank Williams: oprichter van het F1-team sterft op 79-jarige leeftijd

Sir Frank Williams: oprichter van het F1-team sterft op 79-jarige leeftijd

november 28, 2021


Sir Frank Williams, oprichter van het gelijknamige Formule 1-team, is op 79-jarige leeftijd overleden.

In een officiële verklaring namens zijn familie zei Williams Racing dat hij vrijdag in het ziekenhuis was opgenomen en “vanochtend vredig is overleden, omringd door zijn familie”.

“Vandaag brengen we hulde aan ons geliefde en inspirerende boegbeeld”, ging het verder. “Frank zal erg worden gemist. We verzoeken alle vrienden en collega’s op dit moment de wensen van de familie Williams voor privacy te respecteren”.

Het Williams Formule 1-team racete voor het eerst in 1977 en stond 43 jaar onder leiding van Sir Frank. Hij stapte in 2012 uit de raad van bestuur, maar bleef directeur tot hij en dochter Claire Williams – zijn plaatsvervanger – in september 2020 aftreden, na de overname van het team door Dorillon Capital een maand eerder.

Onder leiding van Sir Frank werd Williams vereerd als een van de meest succesvolle teams op de Formule 1-grid, met negen constructeurskampioenschappen en zeven coureurstitels.

Huidig ​​teambaas Jost Capito noemde Sir Frank “een legende en icoon van onze sport, en voegde eraan toe: “Zijn overlijden markeert het einde van een tijdperk voor ons team en voor de sport van de Formule 1. Hij was uniek in zijn soort en een echte pionier. .

“Ondanks aanzienlijke tegenslagen in zijn leven, leidde hij ons team naar 16 Wereldkampioenschappen, waardoor we een van de meest succesvolle teams in de geschiedenis van de sport zijn. Zijn waarden, waaronder integriteit, teamwerk en een felle onafhankelijkheid en vastberadenheid, blijven de kernethos van onze team en zijn zijn nalatenschap, net als de familienaam Williams waaronder we trots racen.”

De gevoelens van Capito werden gedeeld door Stefano Domenicali, CEO van de Formule 1, die zei: “Hij was een echte gigant van onze sport die de moeilijkste uitdagingen in het leven overwon en elke dag vocht om te winnen op en naast de baan. We hebben een zeer geliefd en gerespecteerd lid van de F1-familie verloren en hij zal enorm worden gemist.

“Zijn ongelooflijke prestaties en persoonlijkheid zullen voor altijd in onze sport gegrift staan. Mijn gedachten zijn bij de hele familie en vrienden van Williams in deze droevige tijd.”

Sir Frank Williams: oprichter van het F1-team sterft op 79-jarige leeftijd
Voorstel aanvragen
Sir Frank Williams: oprichter van het F1-team sterft op 79-jarige leeftijd